2025 IronBull Utility UTB 7×12
Unit details
The 2025 Iron Bull Trailers UTB 7×12, now available new from our lot in Tulsa, OK,
Comes with warranty which includes:
- 3 year structural coverage
- 2 year component coverage
- 2 year free 24/7 roadside assistance
Channel 4” x 4.5LBS Frame & Tongue *
3,500lbs axle *
4’ Gate
Retail Price: $4,795
$100 assembly and processing fee due at purchase for all trailers. N24
The Trailer Co. Tulsa, OK
Utility Trailers
$2,489
$2,306
| Location: | Tulsa, OK |
| Status: | sold |
| Condition: | New |
| Trailer Type: | Utility Trailers |
| VIN: | 3EUUB1218S1094305 |
| Stock Number: | N24 |
| Year: | 2025 |
| Make: | IronBull |
| Model: | UTB 7x12 Utility Trailer |
| Color: | Gray |
| Price: | 2489 |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 1389 lbs |
| Payload: | 2111 lbs |
| Length (FT): | 12' or 144" |
| Width (FT): | 7' or 84" |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Warranty in Years (1-10): | 2 |
| Date Added: | 04/21/2025 |
| Date: | 2026-01-13 |
Trailer financing
Recently Viewed Trailers
Price:$10,895
Financing from $213 / mo.
Instant • No credit impact