2026 Lamar Utility Trailer UC 7X16
The Trailer Co. Tulsa, OK
Utility Trailers
$3,450
| Location: | Tulsa, OK |
| Status: | sold |
| Condition: | New |
| Trailer Type: | Utility Trailers |
| VIN: | 5RVBU1622TP147711 |
| Stock Number: | N189 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Lamar |
| Model: | UC 7X16 Utility Trailer |
| Color: | Gray |
| Price: | 3450 |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 1793 lbs |
| Payload: | 5207 lbs |
| Length (FT): | 16' or 192" |
| Width (FT): | 7' or 84" |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Warranty in Years (1-10): | 3 |
| Date Added: | 09/30/2025 |
| Date: | 2026-01-19 |