2021 IronBull 7×20 Equipment Trailer EWB
The Trailer Co. Tulsa, OK
$6,500Price
Quick Specs
| Location: | Tulsa, OK |
| Stock Number: | 599 |
| Color: | black |
| Length x Width: | 20' 240" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 10400 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Empty Weight: | 3600 lbs |
| Payload: | 10400 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 7' 84" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 10K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | 5' Dovetail |
| Ramp: | Mega Ramps |
Additional Information
| VIN: | 50HEB2022M1053178 |
| Stock Number: | 599 |
| Year: | 2021 |
| Make: | IronBull |
| Model: | 7x20 Equipment Trailer EWB |
Trailer financing
Recently Viewed Trailers
Price:$15,360
Financing from $300 / mo.
Instant • No credit impact