2025 Ironbull Equipment Trailer ETB 7×20
Unit details
BRAND NEW 2025 Ironbull 7×20 Equipment Trailer Comes with warranty which includes: – 3 year structural coverage – 2 year component coverage – 2 year free 24/7 roadside assistance * 6″ channel frame * 2 7,000lbs axles, 14k GVWR * 2 5/16 Adjustable Auto Latching Coupler * Rampage Ramps Retail Price: $7,350 $100 transfer and processing fee due at purchase for all trailers #N140
The Trailer Co. Tulsa, OK
Equipment Trailers
$5,995
| Location: | Tulsa, OK |
| Status: | sold |
| Condition: | New |
| Trailer Type: | Equipment Trailers |
| VIN: | 3EUGB2023T1105355 |
| Stock Number: | N140 |
| Year: | 2025 |
| Make: | IronBull |
| Model: | ETB 7x20 Equipment Trailer |
| Color: | Black |
| Price: | 5995 |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 3285 lbs |
| Payload: | 10715 lbs |
| Length (FT): | 20' or 240" |
| Width (FT): | 7' or 84" |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Ramp: | Mega Ramps |
| Warranty in Years (1-10): | 3 |
| Date Added: | 08/25/2025 |
| Date: | 2026-01-19 |