2026 Lamar Car Hauler CC 8.5X20
The Trailer Co. Tulsa, OK
Car Haulers
$5,194
| Location: | Tulsa, OK |
| Status: | sold |
| Condition: | New |
| Trailer Type: | Car Haulers |
| VIN: | 3LTBB2021TM146784 |
| Stock Number: | N183 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Lamar |
| Model: | CC 8.5X20 Car Hauler Trailer |
| Color: | Grey |
| Price: | 5194 |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5000 lbs |
| Length (FT): | 20' or 240" |
| Width (FT): | 8.5' or 102" |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Tail: | Dovetail |
| Warranty in Years (1-10): | 3 |
| Date Added: | 09/30/2025 |
| Date: | 2026-01-19 |