2026 TrailMaxx Gooseneck Deckover Trailer MAX
The Trailer Co. Tulsa, OK
Deckover Trailer, Gooseneck Trailers
$14,100Price
Quick Specs
| Location: | Tulsa, OK |
| Stock Number: | N432 |
| Trailer Type: | Gooseneck Trailers, Deckover Trailer |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 40' 480" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Payload: | 8700 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 7300 lbs |
| Payload: | 8700 lbs |
| Length: | 40' 480" |
| Width: | 8.5' 102" |
Additional Information
| VIN: | 7WL3H4021TT003033 |
| Stock Number: | N432 |
| Year: | 2026 |
| Make: | TrailMaxx |
| Model: | Gooseneck Deckover Trailer MAX |