2025 Stallion Enclosed ST 7×14
Unit details
2025 7×14 Enclosed Trailer Demo unit! Was used for moving. Marked down 1k. In amazing condition! * Drop down gate * Side Wall vents * Two 3500k axles * One Piece Aluminum Roof * Single Rear Door * 2″ Bulldog Style Coupler * Color Match Screws * 3″Steel Tube Frame $100 transfer and processing fee due at purchase for all trailers. N160
The Trailer Co. Tulsa, OK
Enclosed Cargo Trailers
$6,495
| Location: | Tulsa, OK |
| Status: | sold |
| Condition: | New |
| Trailer Type: | Enclosed Cargo Trailers |
| VIN: | 7SWBE1429TM008124 |
| Stock Number: | N160 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Stallion |
| Model: | ST 7x14 Enclosed Trailer |
| Color: | Gray |
| Price: | 6495 |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 2120 lbs |
| Payload: | 4880 lbs |
| Length (FT): | 14' or 168" |
| Width (FT): | 7' or 84" |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Date Added: | 09/12/2025 |
| Date: | 2026-01-19 |