2025 Ironbull Equipment Hauler EWB 7×22
Unit details
Ironbull 7×22 Equipment Trailer EWB Comes with warranty which includes: – 3 year structural coverage – 2 year component coverage – 2 year free road side assistance * Has 2 7000lb axles * Stand Up Ramps * 8″ I-Beam frame & tongue * Oversized Toolbox $100 transfer and processing fee due at purchase for all trailers. N142
The Trailer Co. Tulsa, OK
Equipment Trailers
$6,650
| Location: | Tulsa, OK |
| Status: | sold |
| Condition: | New |
| Trailer Type: | Equipment Trailers |
| VIN: | 3EUGB2229T1100108 |
| Stock Number: | N142 |
| Year: | 2026 |
| Make: | IronBull |
| Model: | EWB 7x22 Equipment Trailer |
| Color: | Gray |
| Price: | 6650 |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length (FT): | 22' or 264" |
| Width (FT): | 7' or 84" |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Ramp: | Stand Up Ramps |
| Warranty in Years (1-10): | 3 |
| Date Added: | 08/25/2025 |
| Date: | 2026-01-19 |